Home > Browse by Category > Threading > Taps > Machine Taps > M32 x 1.5 Spiral Point Tap – HSS – Goliath (Boxed)
M32 x 1.5 Spiral Point Tap – HSS – Goliath (Boxed)
£59.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | Goliath |
|---|---|
| Condition | New (Boxed) |
| Cutting Diameter | 32mm |
| Pitch | 1.5 |
| Flute | Spiral Point |
| Flute Length | 55mm |
| Overall Length | 150mm |
| Number of Flutes | 3 |
| Material | HSS |
| Unit of Measurement | Metric |
