Home > Browse by Category > Threading > Taps > Hand Taps > M22 x 1.5 Left Hand Plug Hand Tap – HSS
M22 x 1.5 Left Hand Plug Hand Tap – HSS
£60.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Condition | New |
|---|---|
| Stage | Plug |
| Cutting Diameter | 22mm |
| Pitch | 1.5 |
| Flute | Left Hand, Straight |
| Flute Length | 40mm |
| Overall Length | 120mm |
| Number of Flutes | 4 |
| Material | HSS |
| Unit of Measurement | Metric |
