Home > Browse by Category > Threading > Taps > Hand Taps > M45 x 4.5 Intermediate Hand Tap – HSSE –
M45 x 4.5 Intermediate Hand Tap – HSSE –
£106.21 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | FEW |
|---|---|
| Condition | New |
| Stage | Intermediate |
| Cutting Diameter | 45mm |
| Pitch | 4.5 |
| Flute | Straight |
| Flute Length | 70mm |
| Overall Length | 190mm |
| Number of Flutes | 4 |
| Material | HSSE |
| Unit of Measurement | Metric |
