Home > Browse by Category > Milling > Milling Cutters > End Milling Cutters > 5mm Dia HSS Long Series 4 Flute End Mill Hall & Pickles
5mm Dia HSS Long Series 4 Flute End Mill Hall & Pickles
£5.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | Hall & Pickles |
|---|---|
| Condition | New |
| Cutting Diameter | 5mm |
| Drill Length | Long Series |
| Flute Length | 30mm |
| Material | HSS |
| Shank | Threaded Shank |
| Shank Diameter | 6mm |
| Unit of Measurement | Metric |
| Flute | 4 Flute |
