Home > Browse by Category > Hole Making > Reamers > Machine Reamers > 80mm Machine Reamer HSS – Qualcut
80mm Machine Reamer HSS – Qualcut
£500.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | Qualcut |
|---|---|
| Condition | Old Unboxed & Unused |
| Cutting Diameter | 80mm |
| Drill Length | 480mm O/A Length, Standard Length |
| Flute | 230mm Cutting Flute, Spiral |
| Material | HSS |
| Shank | 6 Morse Taper, Taper Shank |
| Unit of Measurement | Metric |
