Home > Browse by Category > Milling > Milling Cutters > End Milling Cutters > Clarkson Cobalt Standard Length Roughing End Mill (Metric) – 16mm Cutting Diameter, 16mm Shank Diameter, 29mm Flute Length, 3 Flute
Clarkson Cobalt Standard Length Roughing End Mill (Metric) – 16mm Cutting Diameter, 16mm Shank Diameter, 29mm Flute Length, 3 Flute
£20.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | Clarkson |
|---|---|
| Condition | New |
| Cutting Diameter | 16mm |
| Drill Length | Standard Length |
| Flute Length | 29mm |
| Material | Cobalt |
| Shank | Threaded Shank |
| Shank Diameter | 16mm |
| Unit of Measurement | Metric |
| Flute | 3 Flute |
