Home > Browse by Category > Milling > Milling Cutters > End Milling Cutters > 10mm Dia Long Series Cobalt 4 Flute Roughing End Mill Sherwood
10mm Dia Long Series Cobalt 4 Flute Roughing End Mill Sherwood
£15.00 inc VAT
Out of stock, please contact us for alternatives.
Out of stock
Product Details
| Brand | Sherwood |
|---|---|
| Condition | New (Boxed) |
| Cutting Diameter | 10mm |
| Drill Length | Long Series |
| Flute | 4 Flute |
| Flute Length | 40mm |
| Material | Cobalt |
| Shank | Threaded Shank |
| Shank Diameter | 10mm |
| Unit of Measurement | Metric |
